Jäta menüü vahele

Reisimine

Reisi planeerides tasub põhjalikult tutvuda transiit- ja sihtriigi piiriületuse nõuetega. Mõned riigid nõuavad riiki sisenemiseks kehtivat vaktsineerimis- või läbipõdemistõendit ja/või negatiivset testitulemust. Arvestada tuleb ka sellega, et reisimisega seotud piirangud ja nõuded on pidevas muutuses.

Reisimine Eestisse

Reisimine Eestisse on lubatud kõikidest riikidest, kuid riigipiiri ületamisel võivad rakenduda piirangud sõltuvalt sellest, mis riigist Eestisse reisitakse. Kehtiv vaktsineerimis- ja või läbipõdemistõend vabastab reisija eneseisolatsiooni kohustusest.

Täpse info hetkel kehtivate piirangute kohta Eestisse saabujatele leiab kriis.ee kodulehelt.

NB! Eesti kodanikud ja elanikud ning nende perekonnaliikmed pääsevad alati Eestisse sõltumata sellest, millisest riigist nad Eestisse reisivad või kas nad on vaktsineeritud või mitte.


Reisimine Eestist välismaale

Reisides tuleb arvestada transiit- ja sihtriigi nõuetega riiki sisenemisel, võimaliku eneseisolatsiooni tingimustega ning riigis kohapeal kehtivate piirangutega.

Kehtiv vaktsineerimistõend võib anda reisijale vabastuse teatud piirangutest, mille riik on kehtestanud: näiteks vabastada eneseisolatsioonist või COVID testimise kohustusest.

Info teistesse riikidesse sisenemise tingimuste kohta leiad välisministeeriumi Reisi Targalt veebilehelt, Euroopa Liidu ReOpen portaalist ja detailselt sihtriigi välisesindusest.

Lendamisel järgi Terviseameti soovitusi turvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist. Haigussümptomite esinemisel lükka reis kindlasti edasi.

NB! Reisimisega seotud piirangud ja nõuded on pidevas muutumises. Vastutus selle eest, et oled iga läbitava riigi nõuetega kursis, lasub reisijal endal.  


Eesti reisisoovitused ja tegevused seoses COVID-19 olukorraga

  • Eesti soovitab:

              – inimestel kaaluda kõrge nakatumisega piirkondadesse reisimise riske ning võimalusel reis edasi lükata;

              – reisijatel kanda meditsiinilist maski või FFP2/N95/KN95 respiraatorit kõigil Hiinast ja Hiinasse lendudel;

              – haigustunnustega inimestel mitte reisida, kui see pole võimalik, siis kogu reisi vältel kanda FFP2 respiraatorit.

  • Eesti jagab reisijatele ja lennuki/lennujaama personalile Komisjoni koostatud suuniste põhjal nõuandeid isikliku hügieeni ning tervishoiumeetmete kohta.
  • Eesti toetab Hiinast Euroopa Liitu reisijatele negatiivse COVID-19 testi tulemuse esitamise nõude kehtestamist Hiina otselendudega rahvusvahelistes lennujaamades.
  • Terviseamet tõstab reoveeseire ja sekveneerimise võimekust.
  • Terviseamet korraldab aktiivset sekveneerimisandmete vahetust lähiriikidega (Soome, Läti jt).
  • Terviseamet on valmis uue ohtliku tüve tekkimisel alustama testimist Tallinna lennujaamas ja sadamas ja kõigi positiivsete tulemuste sekveneerimist.
  • Eesti Haigekassa edendab suunatult riskirühmade vaktsineerimist.

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
  • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
  • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
  • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
  • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 6 kuud pärast läbipõdemist või viimast vaktsineerimist.
  • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvad üldiselt kiiresti.
Keri üles