Jäta menüü vahele

Kolmega on kindlam!

10.-31. jaanuarini toimub kampaania „Kolmega on kindlam“, mille eesmärk on kutsuda COVID-19 vastu vaktsineerima kõiki neid, kellel on aeg teha tõhustusdoos.

Tõhustusdooside kampaania ajal tagab riik maksimaalse COVID-19 vaktsineerimise võimekuse: vaktsineerimine võimaldatakse 120 000 inimesele üle Eesti.

Selleks suurendatakse märkimisväärselt nii vaktsineerimiskohtade kui ka -aegade hulka. Lisanduvad ka uued etteregistreerimiseta vaktsineerimispunktid.

Kus saab tõhustusdoosi teha?

Tõhustusdoosi saab ette registreerides teha nii perearsti juures, haiglates, erakliinikute vaktsineerimispunktides kui ka apteekides.

Lisaks on kampaania raames loodud ka uued etteregistreerimiseta vaktsineerimispunktid, mis asuvad enamasti kaubanduskeskustes ja on avatud õhtuti ja nädalavahetustel. Kampaania jooksul saab tõhustusdoosi teha ka Tallinki laevadel Star ja Megastar

Kõikide vaktsineerimispunktide nimekirja ja lahtiolekuajad üle Eesti leiad siitVaktsineerimispunktide otsingu abil saad leida endale kõige sobivama vaktsineerimiskoha nii asukoha, kellaaja kui ka registreerimistüübi (etteregistreerimata või registreerimisega) järgi. 

Liikumisraskustega inimesed saavad vaktsineerija endale tasuta koju kutsuda helistades telefoninumbril 1247 või teavitades soovist oma perearsti.

Miks on tõhustusdoosi vaja?

Tänaseks on selge, et vaktsineerimisest saadav kaitse ei kesta igavesti. Tõhustusdoosi ülesanne on meie immuunsüsteemile meelde tuletada, et haiguse oht veel eksisteerib ja organismi kaitsevõimet tõsta.

Tõhustusdoos annab täna parima kaitse omikrontüve vastu vähendades kordades nii nakatumisriski kui ka raskelt haigestumise tõenäosust.

Tõhustusdoosi saanud inimesed satuvad COVID-19 tõttu haiglaravile keskmiselt 25 korda harvem kui vaktsineerimata inimesed, selgus TÜ matemaatilise statistika professori Krista Fischeri analüüsist.

 • Analüüsiks kasutati Terviseameti/TEHIKU andmestikku vaktsineerimiste, COVID-19 positiivsete PCR testide ja COVID-19 haiglaravi vajaduse kohta (MEDSITREP haiglaravi andmebaas) seisuga 28.12.2021.
 • Lõpetatud 1. vaktsiinikuuriga isikuteks loetakse neid, kellel on vaktsiinikuuri lõpetava doosi saamisest möödas vähemalt 14 päeva.
 • Tõhustusdoosiga isikuteks loetakse neid, kellel on tõhustusdoosist möödunud vähemalt 14 päeva.
 • Poolelioleva vaktsiinikuuriga isikuteks loetakse neid, kes on saanud ühe vaktsiinidoosi kahedoosilisest vaktsiinist, aga teist doosi ei ole saanud või on teise doosi saamisest möödas vähem kui 14 päeva.

 

Tõhustusdoosi tegemine on ka ainus võimalus oma COVID-tõendi pikendamiseks, sest alates veebruarist lüheneb selle kehtivusaeg Eestis ja Euroopa Liidus üheksale kuule pärast esmase vaktsineerimiskuuri lõpetamist. Pärast tõhustusdoosi tegemist pikeneb vaktsiinitõendi kehtivusaeg ühe aasta võrra.

Mida peaksid teadma tõhustusdoosi kohta?

 • Tõhustusdoosi saab teha 2 kuud pärast Jansseni ja 3 kuud pärast AstraZeneca, Pfizer/BioNTechi ja Moderna esmase vaktsineerimiskuuri lõppu.
 • Eestis tehakse tõhustusdoosi alates 18-eluaastast.
 • COVID-19 läbipõdenud saavad tõhustusdoosi teha viis kuud pärast viimast vaktsiinidoosi või läbipõdemist.
 • Tõhustusdoosiks saab valida Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty või Moderna vaktsiini Spikevax sõltumata sellest, millise vaktsiiniga on tehtud esmane vaktsineerimiskuur.
 • Tõhustusdoosist tekib maksimaalne kaitse kahe nädala jooksul pärast süsti saamist.
 • Pärast tõhustusdoosi tegemist tuleb luua endale patsiendiportaalis uus COVID-19 tõend. Tõend hakkab kehtima kohe pärast selle loomist.

Kampaania materjalid

Ava kõik

A4: EST, RUS, ENG

A3: EST, RUS, ENG

A3 valge alaga: EST, RUS

A2: EST, RUS, ENG

A2 valge alaga: EST, RUS

Facebooki päisepilt: EST, RUS, ENG

Facebooki postituse pilt: EST, RUS

Veebipäis: EST, RUS, ENG

Instagram (ruut): EST, RUS

Instagram (ristkülik): EST, RUS

EST, RUS, ENG

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
 • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
 • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
 • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
 • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 5 kuud pärast esimest doosi.
 • Pärast tõhustusdoosi tegemist tuleb luua endale patsiendiportaalis uus COVID-19 tõend!
 • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvada üldiselt kiiresti.
Keri üles