Jäta menüü vahele

55 000 lasnamäelase postkasti jõuab otsepostitus vaktsineerimise võimaluste kohta

Tänasest jõuab Tallinnas 55 000 Lasnamäe korteri postkasti otsepostitus vaktsineerimisvõimaluste kohta linnaosas.

Lasnamäe täiendavad vaktsineerimispunktid alustasid tööd esmaspäeval, 11. oktoobril ning kahe nädala jooksul on kõigil soovijail võimalik tasuta saada vaktsineerimisalast nõustamist ja vaktsineerida. Vaktsineerida saab nii Jansseni, Moderna kui ka Pfizeri vaktsiiniga.

Lisaks otsepostitusele kutsutakse COVID-19 vastu vaktsineerimata lasnamäelasi nõustamisele ja kaitsesüstima telefonikõnede kaudu, kaubanduskeskuste siseraadiotes ning vabatahtlike abiga linnaosasse püstitatud tuhandel plakatil. 

Lasnamäe linnaosas on 12. oktoobri seisuga end COVID-19 vastu vaktsineerinud 55,65% täisealistest elanikest, sealjuures 80-aastastest ja vanematest on vaktsineeritud 52,8%. Lasnamäe elanike vaktsineerimise statistikaga saab tutvuda Terviseameti koroonaviiruse andmestikus.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
  • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
  • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
  • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
  • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 6 kuud pärast läbipõdemist või viimast vaktsineerimist.
  • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvad üldiselt kiiresti.
Keri üles