Jäta menüü vahele

Alates 20. juulist saab apteekides vaktsineerida COVID-19 vastu

20. juulist algab apteekides COVID-19 vastu vaktsineerimine, esimesel nädalal saab vaktsineerida kaheksas apteegis Tallinnas, Tartus, Raplas, Jõhvis ja Narvas.

Seejärel lisandub apteeke juurde vastavalt vajadusele, kokku avatakse vaktsineerimise teenus kuni 45 apteegis 9 maakonnas.

Sel nädalal saab vaktsineerida Tallinnas Rocca al Mare Keskuse apteegis, Tallinna Linnaapteegis Solarises, Ülemiste Südameapteegis ja Kivila Südameapteegis, Jõhvis Pargi Keskuse Apteegis, Narvas Astri Keskuse apteegis, Rapla apteegis ja Tartu Sõbra Apteegis. Vaktsineerimiseks on vajalik eelregistreerimine, rohkem infot aadressil vaktsineeriapteegis.ee.

Apteekides viivad vaktsineerimist läbi tervishoiuteenuse osutajad, kes on läbinud vastava väljaõppe, peamiselt meditsiiniõed. Apteegid annavad teenuse osutamiseks kasutada oma ruumid, seadmed ja IT-vahendid.

COVID-19 vastu vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust. Vaktsineerimine on avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 12-aastased. Apteekides vaktsineerivad tervishoiuteenuse osutajad kasutavad peamiselt Comirnaty vaktsiini (BioNTech – Pfizer).

COVID-19 haigust põhjustab koroonaviirus, mis on geneetiliselt sarnane SARS koroonaviirusele (Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus). COVID-19 sümptomid on mittespetsiifilised ja nende raskusaste võib olla erinev. Haigus võib kulgeda ilma haigustunnusteta, aga samas võib esineda ka raske kopsupõletik, riskirühma kuuluvate inimeste puhul võib haigus halvimal juhul lõppeda ka surmaga. Enamikel koroonaviirusesse nakatunutest kulgeb haigus kergelt ja nad paranevad. Riskirühma kuuluvad vanemaealised ja krooniliste haigustega inimesed, kellel esinevad sagedamini rasked haigusvormid.

Lisainfo apteegis vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeriapteegis.ee

Uudised, COVID-19
Registreerin vaktsineerima
Keri üles