Jäta menüü vahele

COVID-19 vaktsineerimine avaneb kõigile täisealistele

Esmaspäevast, 17. maist alustavad tööd vaktsineerimiskeskused ja vaktsineerimine COVID-19 vastu avatakse kõigile täisealistele. Vaktsineerimise korraldajad paluvad inimestelt kannatlikkust – koormuse hajutamiseks avaneb digiregistratuuris vaktsineerimiseks aja broneerimine neljapäevast, 13. maist 40+ inimestele ning esmaspäevast juba kõigile alates 16 eluaastast.

Vaktsineerimiskeskused avatakse Tallinnas kultuurikeskuses Kaja ja Tondiraba spordihallis, Ida-Virumaal Ahtmes ja Narva haiglas. Pärnus jätkatakse vaktsineerimist senisest suuremas mahus ravispaahotellis Tervis ja haigla hoones. Tööd jätkab juba tegutsev vaktsineerimiskeskus Tartus A. Le Coqi spordihoones.

Lisaks jätkavad vaktsineerimisega Rakvere haigla, Kuressaare haigla, Hiiumaa haigla, Viljandi haigla, Jõgevamaa haigla, Raplamaa haigla, Läänemaa haigla, Järvamaa haigla, Lõuna-Eesti haigla ja Valga haigla.

Perearstid jätkavad eeskätt riskirühmade ja eakate vaktsineerimisega ning teiste dooside manustamisega, kuid vanemaealised ja riskirühma kuuluvad inimesed on oodatud ka vaktsineerimiskeskustesse.

COVID-19 vaktsineerimiseks tuleb broneerida aeg digiregistratuuris või vaktsineerimist läbi viiva asutuse telefonil. Elavasse järjekorda ei ole mõtet tulla.

Vastavalt vaktsiinide tarnele ja inimeste huvile võidakse avada ka uusi vaktsineerimiskeskuseid. Need, kellel on esimene vaktsiinidoos juba saadud, saavad teise doosi samas kohas, kus esimese. Näiteks inimestele, kes said esimese doosi vaktsineerimistalgute korras Tallinnas Sõle spordihoone keskuses, tehakse teise doosi saamise ajaks sealne keskus taas lahti.

Endale lähima koha, kus vaktsineerida saab, leiab ka kaardirakenduselt, kuhu tervishoiuteenuse osutajad sisestavad jooksvalt infot. Sealt leiab ka telefoninumbrid, kuhu helistades on samuti võimalik vaktsineerimiseks aeg kinni panna.

Eestisse peaks mai- ja juunikuu jooksul esialgsete tarnegraafikute alusel tulema suurusjärgus 900 000 doosi vaktsiini, seejuures iganädalased kogused suurenevad märgatavalt alates mai lõpust.

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 375 561 inimest, mis on 35 protsenti täisealisest elanikkonnast.

Kus saab COVID-19 vastu vaktsineerida?

NB! Esmalt tuleb vaktsineerimiseks broneerida aeg digiregistratuuris või helistada raviasutuse registratuuri.

Endale lähima vaktsineerimiskoha leidmiseks vaata kaardirakendust veebiaadressil vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima

Esmaspäevast tegutsevad vaktsineerimiskeskused:

 • Tallinn:
  Vaktsineerimiskeskus kultuurikeskuses Kaja – Vilde tee 118
  Vaktsineerimiskeskus Tondiraba spordihallis – Varraku 14 (alustab 18.05)
 • Ida-Virumaa:
  Vaktsineerimiskeskus Ahtmes asub tegutsema Kohtla-Järvel – Ilmajaama 14 ja Ravi 10d
  Vaktsineerimiskeskus Narva haiglas – Haigla 1, Narva
 • Tartu:
  Vaktsineerimiskekus A. Le Coq spordihoones – Ihaste 7
 • Pärnu:
  Vaktsineerimiskeskus tegutseb Pärnu haiglas, Ristiku 1 ja sanatooriumis Tervis, Seedri 6

  Lisaks tegutsevad vaktsineerimiskabinetid haiglate juures, vanemaealiste ja riskirühmade vaktsineerimisega jätkavad ka perearstid.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
 • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
 • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
 • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
 • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 6 kuud pärast läbipõdemist või viimast vaktsineerimist.
 • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvad üldiselt kiiresti.
Keri üles