Jäta menüü vahele

COVID-19 vaktsineerimisbuss alustab täna Sillamäel, järgmiseks peatuseks Maardu

Sotsiaalministeeriumi, Terviseameti ja Viljandi haigla koostöös alustab täna (15.07) mööda Eestit ringi sõitmist ja eelregistreerimata COVID-19 vastu kaitsesüstimist pakkuv vaktsineerimisbuss.

15. ja 16. juulil saavad kõik soovijad vaktsineerida Sillamäel, Kalevi spordihoone ujula kõrval. 17. juulil peatub buss Maardu linnapäeval ning vaktsineerida saab end ka näiteks Viljandi Folgil.

Mobiilse vaktsineerimiskabinetina kasutatakse Viljandi haigla radioloogiabussi, milles on tagatud pidev elektriga varustatus. Vaktsineerimismeeskonda kuulub kaks Viljandi haigla vaktsineerimisõde ja autojuht.

Buss alustab kõikides asukohtades hommikul kell 10 ning seisab seal kindlasti kella 18ni. Kui vaktsiini soovijaid on rohkem, siis tehakse kaitsesüste kasvõi kuni kella kümneni õhtul. Bussis saab end vaktsineerida peamiselt kahedoosilise Pfizeri vaktsiiniga (2 doosi, 6 nädala pärast tuleb teha teine doos), mis sobib alates vanusest 12 eluaastat. Väiksemates kohtades, kuhu bussil on korduvvaktsineerimiseks keerulisem tagasi minna, vaktsineeritakse ühedoosilise Jansseniga (alates 18 eluaastast).

Vaktsineerima tulles tuleb kindlasti kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kui tunned end haigena või oled lähikontaktsuse tõttu isolatsioonis, siis tuleb vaktsineerimine edasi lükata. Neid, kes on COVID-19 haigust põdenud, oodatakse vaktsineerima 6 kuud pärast tervenemist ja teha tuleb üks kaitsesüst.

Uuringud näitavad, et kõik Eestis pakutavad vaktsiinid aitavad tõhusalt ka uue ja agressiivsema delta viirusetüve vastu, kuid vaid siis, kui vaktsineerimiskuur on lõpetatud.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Samuti kehtib vähemalt ühe aasta ELi vaktsineerimise digitõend, mis võimaldab lihtsamalt reisida ja ilma testimata ka Eestis paljude ürituste külastamist.

Vaktsineerimisbussi graafik (täieneb jooksvalt SIIN)

15. juuliSillamäeKalevi spordikeskuse ujula kõrval (Kesk 28)
16. juuliSillamäeKalevi spordikeskuse ujula kõrval (Kesk 28)
17. juuliMaarduMaardu linnapäeva üritusel Maardu Kellamäe pargis
18. juuliMuugaMuuga kohvikute- ja kogukonna päeval Muuga lasteaia parklas, Ploomipuu pst 52/54
19. juuliLoksaLoksa lasteaia parklas, Lasteaia 3
20. juuliViljandiViljandi Vabaduse platsil
21. juuliVõhmaVõhma Konsumi juures, Tallinna 26, Võhma
22. juuliViljandi FOLKViljandi Vabaduse platsil
23. juuliViljandi FOLKViljandi Vabaduse platsil
24. juuliViljandi FOLKViljandi Vabaduse platsil
31. juuliJäneda TalupäevadJäneda Mõisas, Musta Täku Talli juures
1. augustJäneda TalupäevadJäneda Mõisas, Musta Täku Talli juures

Allikas: Sotsiaalministeerium

Uudised, COVID-19
Registreerin vaktsineerima
Keri üles