Jäta menüü vahele

Vähemalt ühe doosiga on vaktsineeritud üle 300 000 inimese

23. aprilli seisuga on Eestis COVID-19 vastu vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 303 952 inimest, kellest 93 250 inimesel on vaktsineerimiskuur lõpetatud.

Eelolevate nädalate jooksul keskendutakse eeskätt COVID-19 riskirühma kuuluvate ja kõigi üle 65-aastaste inimeste vaktsineerimisele, kuid juba mais soovitakse järk-järgult avada vaktsineerimise võimaluse kõigile soovijatele. Vanemaealised inimesed, kes veel ootavad vaktsineerimise võimalust, peaksid nüüd oma vaktsineerimissoovist perearstile märku andma.

Riskirühma kuulumist saab igaüks ise kontrollida patsiendiportaalis digilugu.ee, sellekohane teavitus on lisatud patsiendiportaali avalehel vasakusse serva. COVID-19 riskirühma kuulub Eestis ligi 370 000 inimest, kes on üle 70-aastased või arvatud COVID-19 raske haigestumise suhtes kõrgemas riskis olevaks viimase viie aasta jooksul põhidiagnoosina märgitud diagnooside ja väljastatud ravimiretseptide alusel.

Kokku on Eestis praeguseks tehtud enam kui 397 000 kaitsesüsti. Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel on Euroopa Liidus keskmiselt praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 23,1% täiskasvanud elanikkonnast. Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 27,3% täisealistest. Eesti on COVID-19 vaktsineerimiste arvult elanike kohta Euroopa Liidus Malta, Ungari ja Soome järel neljandal kohal.

Vaktsineerimisega hõlmatus on kõige kõrgem vanusegrupis 70-79, kellest on vaktsineerimisega kaitstud ligi 62%, üle 80-aastaste hõlmatus on 55% ning 60-69-aastaste hõlmatus on 45%. Kõigist üle 70-aastastest on praeguseks vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 59%. Kõige kõrgem on üle 70-aastaste inimeste hõlmatus Hiiu-, Järva-, Lääne-, Rapla- ja Saaremaal, kus on vähemalt ühe doosiga kaitstud enam kui 70%. Madalam on vaktsineerimisega hõlmatus veel Harjumaal, Ida-Virumaal, Valgamaal ja Võrumaal. Maakondade ja valdade lõikes on võimalik vaktsineerimisega hõlmatuse kasvu jälgida terviseameti koroonaviiruse andmestikus.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgid on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib COVID-19 haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Uudised, COVID-19
Keri üles