Jäta menüü vahele

Eile broneeriti COVID-19 vaktsineerimiseks ligi 4000 aega

Eile broneeriti COVID-19 vaktsineerimiseks 3720 aega. Tänahommikuse seisuga on digiregistratuuris saadaval üle 5000 aja ning vaktsineerimiseks saab end kirja panna kõikidesse maakondadesse. Kõige rohkem broneeringuid tehti eile Harjumaal (üle 1600), Tartumaal (ligi 1000) ja Ida-Virumaal (üle 400).

Vaktsineerimiseks saab aja broneerida digiregistratuuris , riigi infotelefonil 1247 või raviasutuse registratuuris. Vaktsineerimine on tasuta ning see on võimalik alates vanusest 12 eluaastat.

Vabu aegu on tänahommikuse seisuga kõige enam saada Harjumaal (üle 2000), kus AS Fertilitas teeb esimesi doose Sõle spordikeskuse vaktsineerimiskeskuses ja Tallinna Eriarstikeskus Lasnamäe polikliinikus, samuti on end võimalik vaktsineerima registreerida Qvalitas arstikeskusesse ja Kehra tervisekeskusesse. Harjumaal on saadaval Pfizeri, Moderna ja Jansseni vaktsiinid.

Hiiumaal on hetkel esimeseks doosiks saada 13 vaba aega (Janssen), Ida-Virumaal 591 aega (Pfizer, Moderna, Janssen), Jõgevamaal 14 (Pfizer, Janssen), Järvamaal 50 (Pfizer, Janssen), Läänemaal 103 (Pfizer, Janssen), Lääne-Virumaal 304 (Pfizer, Moderna), Põlvamaal 168 (Pfizer) Pärnumaal 1657 (Pfizer), Raplamaal 12 (Pfizer), Saaremaal 72 (Moderna, Janssen), Tartumaal 235 (Pfizer), Valgamaal 64 (Pfizer, Janssen), Viljandimaal 35 (Janssen) ja Võrumaal 146 (Pfizer).

Nii uusi vaktsineerimise asukohti kui ka aegu lisandub jooksvalt juurde. Piirkondades, kus hetkel alla 18-aastastele sobivale Pfizeri vaktsiinile aega panna võimalik ei ole, see võimalus korraldatakse. Täiskasvanutele sobivad esimeseks doosiks kõik kolm hetkel selleks Eestis pakutavat vaktsiini.

Uuringud näitavad, et kõik Eestis pakutavad vaktsiinid aitavad tõhusalt ka uue ja agressiivsema delta viirusetüve vastu, kuid vaid siis, kui vaktsineerimiskuur on lõpetatud – Jansseni puhul kaks nädalat pärast ainust doosi, Pfizeri puhul üks nädal pärast teist doosi, Moderna (uue nimega Spikevax) ja Astra Zeneca puhul kaks nädalat pärast teist doosi. Modernal on kahe doosi vaheline aeg 4 nädalat, Pfizeril 6 nädalat ja Astra Zenecal 12 nädalat.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Samuti kehtib vähemalt ühe aasta ELi vaktsineerimise digitõend, mis võimaldab lihtsamalt reisida ja ilma testimata ka Eestis paljude ürituste külastamist.

Eestis on tänahommikuse seisuga COVID-19 vastu vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 562 294 nimest, vaktsineerimine on lõpetatud 448 179 inimesel. Täisealistest eestimaalastest on vaktsineeritud 51,5 protsenti.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
  • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
  • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
  • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
  • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 6 kuud pärast läbipõdemist või viimast vaktsineerimist.
  • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvad üldiselt kiiresti.
Keri üles