Jäta menüü vahele

Euroopa Ravimiamet andis heakskiidu Pfizer-BioNTechi vaktsiini kasutamiseks 5-11-aastastel lastel

Euroopa ravimiamet (EMA) soovitab laiendada ravimifirma Pfizer-BioNTechi koroonavaktsiini manustamist 5-11-aastastele lastele.

5-11-aastastele lastele soovitatakse kolm korda väiksemat annust, kui seda saavad 12-aastased ja vanemad inimesed. Sarnaselt vanema vanuserühmaga, saaksid ka 5–11-aastased kaks süsti õlavarde. Kahe süsti vahe oleks kolm nädalat. 

Uuring, milles osales ligi 2000 last, näitas, et 5-11-aastastele süstitud kolm korda väiksem vaktsiiniannus andis sama suure immuunsuse kui tekib tavapärane vaktsiiniannus vanematel vanuserühmadel.

Kõrvaltoimed olid sarnased nagu vanemas vanuserühmas: süstekoha valu, väsimus, peavalu, süstekoha punetus ja paistetus, lihasvalu ja külmavärinad. Need kõrvaltoimed on tavaliselt leebed või mõõdukad ja mööduvad mõne päevaga.

Seetõttu otsustas Euroopa ravimiamet, et Pfizer-BioNTechi kasulikkus kaalub üle sellega kaasnevad riskid. 

Vaktsiini ohutust ja tõhusust jälgitakse nii lastel kui ka täiskasvanutel paralleelselt selle kasutamisega nii käimasolevates kui ka lisauuringutes. See toimub Euroopa Liidu ravimijärelevalve süsteemi abil ja koostöös ettevõtte ning Euroopa Liidu riikide ravimiametitega.

EMA saadab nüüd soovituse Euroopa Komisjonile, kes teeb vaktsiini kasutamise kohta lõpliku otsuse. 

Euroopa Ravimiameti teate leiate siit

Allikas: Ravimiamet

Registreerin vaktsineerima
Keri üles