Jäta menüü vahele

Homsest saab COVID-19 vaktsineerimiseks aega broneerida telefonil 1247

Homsest, 18. maist alates kella 8 saab riigiinfo telefoni 1247 kaudu broneerida aega COVID-19 vaktsineerimiseks.

Telefoni teel saab aegu broneerida kõikidesse vaktsineerimiskohtadesse üle Eesti. Samal numbril saab vajadusel vastuseid COVID-19 vaktsineerimise kohta tekkivatele küsimustele. Kõnekeskus töötab seitse päeva nädalas ajavahemikul 8-20.

Kõnekeskus aitab vähendada koormust digiregistratuurile ja parandab vaktsineerimise kättesaadavust. Samuti on paljude inimeste jaoks mugavam aega kinni panna telefonitsi. Kui helistamise hetkel on ajad vaktsineerimiseks otsas, ei saa neid broneerida ka telefoni teel.

Suure tõenäosusega tekivad ka kõnekeskusesse ootejärjekorrad, mistõttu tasub varuda kannatlikkust. Inimeste huvi vaktsineerimise vastu on suur, aga vaktsiine veel kõigi soovijate jaoks ei ole. Küll aga tuleb vaktsiine igal nädalal juurde ning mai- ja juunikuu jooksul saavad kõik soovijad esimese doosi kätte.

Lisaks kõnekeskusele saab COVID-19 vaktsineerimiseks aja broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee või helistades raviasutuse registratuuri. Lähima vaktsineerimiskoha ja registreerimise info leiab kaardirakenduselt. Vaktsineerimise koht ei ole seotud inimese ametliku elukohaga – kõik võivad broneerida aja endale sobivasse piirkonda üle Eesti. Alaealistele peab aja broneerima tema seaduslik esindaja.

Täna õhtul kell 19 avaneb vaktsineerimise võimalus kõigile alates 16 eluaastast. Esmaspäeva õhtul lisandub ca 25 000 uut aega, suurem osa neist juunikuusse. Edaspidi lisatakse aegu jooksvalt vastavalt vaktsiinide saabumisele.

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 401 317 inimest, mis on 37,4% täisealisest elanikkonnast.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Uudised, COVID-19
Registreerin vaktsineerima
Keri üles