Jäta menüü vahele

Ida-Virumaa eakaid kutsutakse telefoni teel vaktsineerima

Alates esmaspäevast, 30. augustist on 60 aastastel ja vanematel veel vaktsineerimata Ida-Virumaa eakatel oodata telefoni teel kutset vaktsineerima. Kui pilootprojekti saadab edu, kaalub töörühm võimalusi laiendada seda mujale Eestis.

Kontaktikeskuse spetsialistide abiga helistatakse paari nädala jooksul läbi ligi 20 000 inimest.

Telefonikõne käigus pakutakse inimesele vaktsineerimiseks välja konkreetne koht ja kellaaeg ning vastatakse tema küsimustele vaktsineerimise kohta. Kui inimene vajab vaktsineerimisele eelnevalt tervisenõustamist, siis selle viib läbi perearst. Vajadusel aidatakse koos kohaliku omavalitsuse ja tervishoiuasutuste abiga leida lahendus ka transpordiküsimusele.

Eestis keskmiselt on tänahommikuse seisuga vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 71 protsenti 60+ vanuserühma inimestest, Ida-Virumaal aga vaid 52 protsenti.

Alanud nädalal toimub üle Eesti kümneid kiirvaktsineerimisi, lisaks saab end COVID-19 vastu vaktsineerida haiglates, paljudes apteekides ja paljude perearstide juures. Infot ilma eelregistreerimiseta vaktsineerimisvõimaluste kohta saab veebilehelt https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/ ja riigiinfo telefonilt 1247. Samuti on võimalik eelnevalt aeg broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee või telefonil 1247.

Vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele, õppivatele või töötavatele inimestele.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Registreerin vaktsineerima
Keri üles