Jäta menüü vahele

Järgmisel nädalal avaneb digiregistratuuris COVID-19 vaktsineerimiseks üle 10 000 uue aja

Järgmise nädala esimesel poolel avatakse digiregistratuuris www.digilugu.ee COVID-19 vastu vaktsineerimiseks üle 10 000 uue aja üle Eesti, nendest pooled Harjumaal. Tallinnasse ja Harjumaale lisandus üle 9000 aja ka 28. mail.

Uued ajad on valdavalt juuni teise poolde ja neid lisatakse jooksvalt.

Eestis vaktsineeritakse kõiki alates vanusest 16 eluaastat COVID-19 vastu Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega, mille puhul tuleb manustada kaks doosi, ja ühedoosilise Jannseniga. Vanuses 50 ja enam on võimalik vaktsineerida ka kahedoosilise AstraZenecaga. Endale vaktsineerimiseks aega broneerides tuleb inimesel digiregistratuuris valida nii maakond, kus vaktsineerida soovitakse, kui ka vaktsiin.

Uusi aegu avatakse jooksvalt. Võib olla hetki, kus sobivas piirkonnas vaktsiini parasjagu ei ole, siis paluvad korraldajad tulla mõne päeva pärast uuesti vaatama. Info selle kohta, millised raviasutused COVID-19 vaktsineerimiseks parajasti aegu pakuvad, ilmub patsiendiportaali www.digilugu.ee avalehel.

Vaktsineerimiseks saab lisaks digiregistratuurile aja kinni panna ka riigi infotelefonil 1247, mis töötab 7 päeva nädalas kell 8-20. See võimalus on mõeldud eeskätt inimestele, kellel on raskusi interneti teel broneerimisega. 

Teiseks vaktsiinidoosiks inimene ise aega broneerida ei saa, selleks antakse uus aeg esimese doosi tegemise ajal. Seejuures tuleb arvestada, et teise doosi saab samas kohas kus esimese ning teine kaitsesüst tehakse sama vaktsiiniga. Erandiks on vaktsiin Janssen, mille puhul piisab ühest doosist. Kahedoosilise vaktsiini tõhus kaitse tekib kaks nädalat pärast teist kaitsesüsti.

Ilma eelregistreeringuta paluvad vaktsineerimise korraldajad kohale mitte minna – elavas järjekorras vaktsineerimist ei toimu. Samuti ei tasu vaktsineerima minna tühja kõhuga. Neil, kes on COVIDit põdenud, tekib vaktsineerimise vajadus 6 kuud pärast tervenemist ja nad saavad ühe kaitsesüsti. Varasemaks ei ole mõtet aega broneerida. 

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 458 598 inimest. Täiskasvanud elanikkonnast on ühe doosi saanud 42,6%.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Registreerin vaktsineerima
Keri üles