Jäta menüü vahele

Tallinnas saab vaktsineerimisbrigaadi koju tellida nüüd ka nädalavahetustel

Kui inimesel ei ole mingil põhjusel võimalik ise vaktsineerima minna, saab Tallinnas vaktsineerimisbrigaadit koju kutsuda. Patsiente teenindavad kolm brigaadi seitse päeva nädalas.

Kodusvaktsineerimise aja saab broneerida telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad iga päev kell 9–18. Alates 4. novembrist on eelregistreerunud 528 inimest.      

Meditsiinitöötajad tulevad kokkulepitud ajal inimesele koju, nõustavad ja vaktsineerivad ning jälgivad 15 minuti jooksul inimese seisundit. Õde teeb kohapeal ka otsuse, kas patsient oleks võimeline teiseks doosiks ise mõnda vaktsineerimispunkti minema või saadakse teinegi doos kodus.

Vaktsineerida saavad kõik alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning alates 18. eluaastast ka ühedoosilist Jansseni vaktsiini.

Tõhustusdoose tehakse Eestis kõigile alates 18. eluaastast. Lähtuvalt immunoprofülaktika ekspertkomisjoni seisukohast on Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega vaktsineeritutel soovitatav teha tõhustusdoos kuue kuu ning Jansseni ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineeritutel viie kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist. Tõhustusdoosideks kasutatakse Pfizeri või Moderna vaktsiine.

Allikas: Tallinna Linnavalitsus

Registreerin vaktsineerima
Keri üles