Jäta menüü vahele

Kõrge vaktsineeritusega hooldekodud saavad tänasest toetust taotleda

Hooldekodud, mille töötajatest vähemalt 90% on kahe doosiga vaktsineeritud saavad alates 1. detsembrist taotleda toetust. Toetuse summat saab suurendada, kui suur osa hoolekandeasutuse elanikest on kaitstud ka tõhustusdoosiga.

Üldhoolekandeasutustes on tänaseks tõhustusdoosidega vaktsineeritud 84% elanikest ning 78% töötajatest. Eelmisel nädalal nakatus 56 hoolekandeasutuse elanikku, kellest neli  hospitaliseeriti. Hoolekandeasutuste elanikud moodustasid seega vaid 1,4% kõigist 47. nädalal nakatunutest, 1,9% kõigist hospitaliseeritutest.

Iga täielikult vaktsineeritud töötaja kohta on plaanis maksta 120 euro suurust toetust juhul, kui asutuse töötajatest on kahe doosiga vaktsineeritud vähemalt 90 protsenti. Hooldekodul on võimalik toetussummat 50 kuni 90 protsendi võrra suurendada, kui nad täidavad ka klientide tõhustusdoosiga vaktsineerimise soovitava sihttaseme. Sel juhul on hooldekodul võimalik saada toetust kokku 180 kuni 228 eurot töötaja kohta. Toetuse minimaalne suurus ühe asutuse kohta on 1200 eurot. Toetusmeetme maksumus kokku on 823 728 eurot.

Toetuse kasutusotstarve jääb toetuse saaja ehk hoolekandeasutuse otsustada vastavalt kohapealsele olukorrale ja vajadustele. „Kriisijuhtimine on hoolekandeasutuste seas väga erineval tasemel ning ka tehtud kulutused tööjõule ja investeeringutele on olnud hoolekandeasutustes erinevad. Seetõttu ei ole kehtestatud sihtotstarvet, milleks toetuse saaja võib vahendeid kasutada,“ ütles sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna juhataja Ivar Sikk.

Toetuse taotlemine toimub jooksvalt, alates 1. detsembrist. Taotlus tuleb esitada ettenähtud ajavahemiku jooksul asutuse juhi digitaalse allkirjaga sotsiaalkindlustusameti e-posti aadressil info@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
  • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
  • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
  • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
  • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 5 kuud pärast esimest doosi.
  • Pärast tõhustusdoosi tegemist tuleb luua endale patsiendiportaalis uus COVID-19 tõend!
  • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvada üldiselt kiiresti.
Keri üles