Jäta menüü vahele

Mari-Anne Härma: pärast vaktsineerimise algust langes hooldekodudes nakatumine märgatavalt

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma rääkis vaktsineerimise infotunnis, et kevadel pärast vaktsineerimisega alustamist langes haigestumine hoolekandeasutustes märkimisväärselt.

“Hoolekandeasutustest tuli alla 1% juhtumitest. Kui igal pool mujal - koolides, kodudes, töökohtades - nakatumised kasvasid, siis hoolekandeasutustes nakatumised langesid. See oli selge seos, et vaktsineerimine aitas hoolekandeasutustes nakatumist pidurdada.”

Hooldekodudes, kus on vaktsineerimisega hõlmatus kõrgem, on ka nakkuse levik väiksem ning puhangud lõppevad kiiremini. 

“Sügisel on hakanud nakatumine hoolekandeasutustes taas tõusma, aga peame arvestama sellega, et seal elanikud vahetuvad: tulevad uued inimesed ja osa neist pole täielikult vaktsiini kaitset omandanud,” märkis Härma.

Vaktsineeritutel, kes haigestuvad, kestavad sümptomid lühemat aega ning sageli põevad nad COVID-19 haiguse läbi ka täiesti sümptomiteta. Kuna vaktsineeritutel kulgeb haigus kergemalt, on ka nende hospitaliseerimise vajadus väiksem.

„Hooldekodude vaktsineeritud kliendid põevad COVID-19 haiguse üldjuhul kergelt läbi,“ kinnitas Härma. „Need vaktsineeritud hooldekodude elanikud, kes haigestuvad keskmise raskusega või raskemalt on üldiselt väga eakad ning neil on juba varem mitmeid kroonilisi haigusi,” lisas ta.

Kogu eestikeelset infotundi saad järele vaadata siit.

Registreerin vaktsineerima
Keri üles