Jäta menüü vahele

Eile Lääne-Tallinna keskhaiglas end COVID-19 vastu vaktsineerinud tervise- ja tööminister Peep Peterson ning riigihalduse minister Riina Solman kutsuvad kõiki Eesti elanikke üles ennast vaktsineerima, sest nii oleme valmis sügiseks ja uueks koroonaviiruse laineks.

Täna saab iga kodanik kaasa aidata sellele, et järgmine koroonalaine mööduks võimalikult kergesti ja ohvrivabaalt. Kuigi praegu suvel võib tunduda, et pandeemia on lõppenud, siis nii ei ole, sest meie ümber on palju inimesi, kelle elu ja tervist viirus jätkuvalt ohustab. Vaktsineerimine vähendab riski raskelt haigestuda ning sestap on oluline, riskirühmad ja need, kes ei ole ennast veel vaktsineerinud, seda kindlasti teeksid, et kaitsta ennast raske haigestumise ja haiglasse sattumise eest. Teadlaste andmed näitavad, et ainuüksi sel aastal on koroonavaktsiinid Eestis ära hoidnud sadu surmasid.

Vaata TV3 uudislõiku ministrite vaktsineerimisest siit.

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
  • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
  • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
  • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
  • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 6 kuud pärast läbipõdemist või viimast vaktsineerimist.
  • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvad üldiselt kiiresti.
Keri üles