Jäta menüü vahele

Tallinnas alustab tööd vaktsineerimisbrigaad ning nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt

8. novembrist alustab Tallinnas tööd vaktsineerimisbrigaad, et võimaldada inimestele ka kodus vaktsineerimist. Ühtlasi rajatakse Vabaduse väljakule statsionaarne nõustamis-, vaktsineerimis- ja testimispunkt.

Kodus vaktsineerimise teenus on mõeldud eeskätt neile, kes liikumisraskuste tõttu ei saa ise vaktsineerima minna, kuid vaktsineerimisbrigaadi saaksid tellida ka kõik teised soovijad. Nii tuleb brigaad inimesele koju, nõustab ja vaktsineerib ning jääb 15 minutiks jälgima inimese seisundit.

Eelmisel nädalal avati neljas linnaosas Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktid, kus eilse seisuga on tehtud 1875 kaitsesüsti, sealhulgas 1386 esmast doosi. Kuna teenus on inimeste poolt hästi vastu võetud, otsustati kolme aktiivsema külastusega telgi lahtiolekut pikendada vähemalt nädalaks ning pakkuda sama teenust ka Lasnamäe elanikele Lindakivi kultuurikeskuses, kus avatakse nõustamis- ja vaktsineerimispunkt ülehomsest, 30. oktoobrist.

Eesti keskmine nakatunute arv saja tuhande elaniku kohta viimase seitsme päeva jooksul on 828, Tallinnas 674. Tallinna linnaosadest on kõige kõrgem nakatumise näit viimase seitsme päeva jooksul Nõmmel, kus on 966 nakatunut saja tuhande elaniku kohta, järgneb Pirita 755ga. Enamik linnaosi jääb nakatumise poolest veel alla Eesti keskmist.

Allikas: Tallinna Linnavalitsus

Registreerin vaktsineerima
Keri üles