Jäta menüü vahele

Patsiendiportaalist saab nüüd vaktsineerimistõendi

Alates tänasest on COVID-19 vastu vaktsineeritud inimestel võimalik patsiendiportaali kaudu luua endale võltsimiskindel vaktsineerimistõend. Tõendit saab kasutada nii nutiseadmes kui ka väljaprinditud kujul.

Vaktsineerimistõend on praegu mõeldud eeskätt piiriületusel vaktsineerituse tõendamise lihtsustamiseks ning võib sõltuvalt sihtriigis kehtivatest piirangutest anda vabastuse näiteks eneseisolatsioonist. Juunis luuakse võimalus samasse tõendisse lisada kinnitatud info ka oma COVID-19 testitulemuste või läbipõdemise kohta.

Oluline on meeles pidada, et vaktsineerimistõend ei ole riiki sisenemisel eeltingimuseks, samuti ei garanteeri see inimesele vabastust eneseisolatsioonist. Reisides tuleb alati arvestada võimalike piirangutega sihtriigis. Info teistesse riikidesse sisenemise tingimuste kohta leiad Reisi Targalt veebilehelt (https://reisitargalt.vm.ee/).

Tõendil on kirjas inimese isikuandmed, tõendi number, vaktsineerimise aeg ja koht, preparaat, millega vaktsineeriti, selle tootja, ning ka see, kas vaktsineerimine on lõpetatud või pooleli. Samuti ka tõendi väljaandja andmed. Tõendil on QR-kood, mis aitab kontrollimisel teada saada kõik vajalikud andmed ja tõendi õigsuse. Tõend väljastatakse eesti, inglise ja vene keeles.

Igaüks saab oma vaktsineerimistõendi luua patsiendiportaalis www.digilugu.ee ning selle sealt siis ka alla laadida oma arvutisse või mobiiliseadmesse. Patsiendiportaalist saadav vaktsineerimistõend on tasuta.

Eesti vaktsineerimissertifikaadi tehnilise lahenduse valmimine võimaldab meil olla valmis Euroopa Rohelise digitõendi kasutuselevõtuks, mis hõlbustab kodanike turvalist vaba liikumist Euroopa Liidus COVID-19 pandeemia ajal.

Registreerin vaktsineerima
Keri üles