Jäta menüü vahele

Sel nädalal alustatakse lamavate haigete ja liikumisraskustega inimeste kodus vaktsineerimist

Sel nädalal hakkavad õendusteenuse osutajad Harjumaal, Tartumaal ja Ida-Virumaal kodudes vaktsineerima neid inimesi, kel on keeruline perearsti juurde liikuda või raske haigus, mille tõttu nad ise vaktsineerima minna ei saa. Vaktsineerimine on inimese jaoks tasuta ning vaktsineerimist alustatakse 60-aastastest ja vanematest inimestest. Esimesed vaktsiinisüstid tehakse nädala keskel.

Inimesi, keda koduõde vaktsineerima tuleb, lisab nimekirja perearst, kes tunneb oma nimistu patsiente ning nende liikumisvõimekust kõige paremini. Nimekirjad antakse koduõendusteenuse osutajale, kes ise vaktsiini saava inimesega ühendust võtab ja aja kokku lepib.

Vaktsineerimiseks kasutatakse ühedoosilist Johnson&Johnson tütarettevõtte Janssen vaktsiini, mida kasutatakse seetõttu, et vaktsineerimise lõpetamiseks on vaja vaid ühte süsti.

Koduste inimeste vaktsineerimist alustatakse hetkel suurematest piirkondadest, Tartumaast, Harjumaast ja Ida-Virumaast, kuid kahe nädala pärast laiendab haigekassa vaktsineerimist üle Eesti.

Koduõel on lubatud vaktsineerida ka lamava haige või liikumisraskustega inimese lähedasi, sest raskelt haige lähedase hooldamine on suur ja vastutusrikas töö ning nende inimeste tervise kaitsmine on samuti oluline selleks, et hooldaja ei haigestuks.

Haigekassal on õendusteenuse osutajaid üle Eesti 60, lisaks pakuvad koduõendust ka tervisekeskused, mida tänaseks on Eestis 44. Haigekassa tasub COVID-19 vastase vaktsineerimise puhul koduõendusteenuse osutajale koduõe visiiditasu summas 36,25 eurot ja vaktsineerimistasu 5.30 eurot ühe süsti kohta.

Allikas: Eesti Haigekassa

Uudised, COVID-19, Janssen
Keri üles