Jäta menüü vahele

Tallink Grupi laevadel Star ja Megastar saab järgmistel nädalatel tõhustusdoosi

10. jaanuarist alanud riikliku kampaania "Kolmega on kindlam" raames saab järgmise kahe nädala jooksul tõhustusdoosi lisaks täiendavatele vaktsineerimispunktidele üle Eesti ka Tallinki shuttle laevadel Star ja Megastar. 

Tallink toetab riiklikku kampaaniat pakkudes tõhustusdoosiga vaktsineerimisvõimalust laeval Star 14.-17. jaanuaril ning laevadel Star ja Megastar 21.-23. jaanuaril. Vaktsineerimist teostab tervishoiuteenuseid pakkuv ettevõte Eldred OÜ ning vaktsineeritakse Moderna ning Pfizer BioNTech vaktsiinidega.

Tasuta tõhustusdoosiga vaktsineerimise võimalust pakutakse Tallinki laevade pardal kõikidele Eesti elanikele alates 18. eluaastast. Vaktsineerimine toimub elava järjekorra alusel, eelregistreerimine pole vajalik.

“Inimeste kaitsmine vaktsiiniga on oluline haiglaravi tõsiste juhtumite ära hoidmiseks. Tõhustusdoos kaitseb ennekõike inimest ennast. Hooligem endast ja oma lähedastest, vaktsineerides ennast ja soovitades ka lähedastel end vaktsiiniga kaitsta. Iga inimene loeb,” sõnas Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene

Alates esmaspäevast suureneb kaheks nädalaks kampaania „Kolmega on kindlam“ raames kogu Eestis märkimisväärselt nii vaktsineerimiskohtade kui ka -aegade hulk, sh lisanduvad uued etteregistreerimiseta vaktsineerimispunktid ostukeskustesse ja kultuurimajadesse. 

10.-23. jaanuarini kestva kampaania ajal tagab riik maksimaalse COVID-19 vaktsineerimise võimekuse: selle aja jooksul võimaldatakse vaktsineerimine 120 000 inimesele üle Eesti. Igas maakonnas on vähemalt üks vaktsineerimispunkt, kus saab vaktsineerida ilma ette registreerimata.

Allikas: Tallink

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
  • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
  • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
  • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
  • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 6 kuud pärast läbipõdemist või viimast vaktsineerimist.
  • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvad üldiselt kiiresti.
Keri üles