Jäta menüü vahele

Tallinn alustas vaktsineerima kutsuva sotsiaalkampaaniaga

Tallinn alustas sellest nädalast vaktsineerima kutsuva sotsiaalkampaaniaga „Kingi perele turvalised jõulud!“. Kampaania eesmärk on tõsta teadlikkust võimalusest ennast kaitsesüstida Tallinna rajatud Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimispunktides esimese, teise või tõhustusdoosiga.

Tallinnas tervikuna on vaktsineeritute osakaal 68 protsenti vanuserühmas, keda praegu üldse vaktsineerida saab. Kõigis linnaosades on vaktsineeritus üle 60 protsendi, Nõmmel ja Pirital üle 75 protsendi 12-aastaste ja vanemate linlaste seas.

22. novembrist 19. detsembrini vältav kampaania on nii välimeedia pindadel, ühistranspordi ekraanidel, sotsiaalmeedias, portaalides, raadios kui ka trükimeedias.

Tallinn on avanud kaheksa Covid-19 nõustamise ja vaktsineerimise punkti, mis teenindavad soovijaid seitse päeva nädalas ning lisaks sellele töötavad kodus vaktsineerimise brigaadid.

Vabaduse väljaku koroonaennetuspunktis osutab teenust Confido. Patsiente võetakse vastu iga päev kell 9–21. Lisaks nõustamisele ja vaktsineerimisele pakutakse ka PCR testimise võimalust. PCR-testi proov võetakse kas ninaneelust või kurguloputusvedelikust. Testimine on saatekirja alusel tasuta ning ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot.

Seitsmes nõustamis- ja vaktsineerimispunktis pakutakse teenust tööpäevadel kell 12–19 ning nädalavahetustel kell 10–17: Lindakivi kultuurikeskuses, Linnamäe Maxima parklas, Põhja-Tallinna kogukonnamajas, Balti jaama trollipeatuse kõrval, Haabersti Rimis, Kristiine keskuses ja Ülemiste keskuses. Teenust osutab Eldred.

Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning alates 18. eluaastast ka ühedoosilist Jansseni vaktsiini. Tõhustusdoose tehakse Eestis kõigile alates 18. eluaastast. Pfizeri ja Moderna vaktsiinidega vaktsineeritutele tehakse tõhustusdoos kuue kuu möödumisel, Jansseni ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineeritutele viie kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist. Tõhustusdoose tehakse Pfizeri või Moderna vaktsiiniga.

Alates 10. novembrist on Tallinna kaheksas nõustamis- ja vaktsineerimispunktis vaktsiinisüsti saanud kokku 4126 inimest, kodubrigaadid on vaktsineerinud 265 inimest. 20. oktoobrist kuni 9. novembrini töötanud nõustamis- ja vaktsineerimistelkides vaktsineeriti kokku 5641 inimest.

Allikas: Tallinna linnavalitsus

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
  • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
  • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
  • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
  • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 6 kuud pärast läbipõdemist või viimast vaktsineerimist.
  • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvad üldiselt kiiresti.
Keri üles