Jäta menüü vahele

Täna õhtul kell 19 avatakse COVID-19 vaktsineerimine kõigile täisealistele

Täna, 17. mai õhtul alates kell 19 on COVID-19 vastu vaktsineerimiseks aja broneerimine avatud kõigile inimestele, kes on vähemalt 16-aastased.

Aja vaktsineerimiseks saab broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee või helistades raviasutuse registratuuri. on Endale lähima vaktsineerimiskoha ja registreerimise info leiab kaardirakenduselt. Teisipäeva hommikust on võimalik aega broneerida ka riigiinfo telefonil 1247. Vaktsineerimise koht ei ole seotud inimese ametliku elukohaga – kõik võivad endale broneerida aja endale sobivasse piirkonda üle Eesti.

Esmaspäeva õhtul lisandub digiregistratuuri ca 25 000 uut aega. Suurem osa neist juunikuusse ning aegu lisatakse edaspidi jooksvalt vastavalt vaktsiinide saabumisele.

Vaktsineerimise korraldajad paluvad inimestelt kannatlikkust – esialgu on aegu pakkuda vähem, kui on soovijaid, kuid järgmistel nädalatel vaktsiinitarned suurenevad ning mai- ja juunikuu jooksul saavad kõik soovijad esimese kaitsesüsti.

Sellest nädalast alustavad ka vaktsineerimiskeskused, kuhu aga ei ole samuti mõtet kohale minna ilma aega broneerimata – vastu võetakse eelneva registreeringu alusel.

Esmaspäevast töötab Tallinnas vaktsineerimiskeskus kultuurikeskuses Kaja (Mustamäel) ja teisipäevast Tondiraba spordihallis (Lasnamäel). Ida-Virumaal töötavad vaktsineerimiskeskused Kohtla-Järvel, Ahtmes ja Narva haiglas. Pärnus jätkatakse vaktsineerimist senisest suuremas mahus ravispaahotellis Tervis ja haigla hoones. Tööd jätkab juba tegutsev vaktsineerimiskeskus Tartus A. Le Coqi spordihoones. Vastavalt vaktsiinide tarnele ja inimeste huvile võidakse avada ka uusi vaktsineerimiskeskusi.

Lisaks jätkavad vaktsineerimisega maakondlikud haiglad ja mitmed eratervishoiuteenuse osutajad. Perearstid jätkavad eeskätt riskirühmade ja eakate vaktsineerimisega ning teiste dooside manustamisega, kuid vanemaealised ja riskirühma kuuluvad inimesed võivad endale soovi korral aja broneerida ka mujale.

Need, kellel on esimene vaktsiinidoos juba saadud, saavad teise doosi samas kohas, kus esimese. Näiteks inimestele, kes said esimese doosi vaktsineerimistalgute korras Tallinnas Sõle spordihoone keskuses, tehakse teise doosi ajaks sealne keskus taas lahti.

Inimestel, kes on COVID-19 juba läbi põdenud, tuleks immunoprofülaktika ekspertkomisjoni soovitusel teha üks vaktsiinidoos ja mitte varem kui 6 kuud pärast tervenemist.

Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 401 317 inimest, mis on 37,4 protsenti täisealisest elanikkonnast. 

Kus saab COVID-19 vastu vaktsineerida?

NB: esmalt tuleb vaktsineerimiseks broneerida aeg digiregistratuuris www.digilugu.ee või helistada raviasutuse registratuuri. Teisipäeva hommikust on võimalik aega broneerida ka riigiinfo telefonil 1247.
Endale lähima vaktsineerimiskoha leidmiseks vaata kaardirakendust.

Vaktsineerimiskeskused:

 • TALLINN:
  Vaktsineerimiskeskus kultuurikeskuses Kaja – Vilde tee 118
  Vaktsineerimiskeskus Tondiraba spordihallis – Varraku 14 (alustab 18.05)
 • IDA-VIRUMAA:
  Ida-Viru Keskhaigla vaktsineerimiskeskus asub tegutsema Kohtla-Järvel, Ravi 10d ja Ahtmes, Ilmajaama 14
  Vaktsineerimiskeskus Narva haiglas – Haigla 1, Narva
 • TARTU:
  Vaktsineerimiskeskus A. Le Coq spordihoones, Ihaste 7
 • PÄRNU:
  Vaktsineerimiskeskus tegutseb Pärnu haiglas, Ristiku 1 ja sanatooriumis Tervis, Seedri 6

Lisaks tegutsevad vaktsineerimiskabinetid haiglate ning eratervishoiuteenuse osutajate juures. Vanemaealiste ja riskirühmade vaktsineerimisega jätkavad ka perearstid. 

Allikas: Sotsiaalministeerium

Uudised, COVID-19
Keri üles