Jäta menüü vahele

Vaktsineerimisaega saab nüüd broneerida ka lastele alates 12. eluaastast

Alates 17. juunist on digiregistratuuri www.digilugu.ee või riigi infotelefoni 1247 kaudu võimalik COVID-19 vaktsineerimiseks aeg broneerida ka lastele alates 12. eluaastast. Vaktsineeritakse Pfizeri vaktsiiniga. Seni oli COVID-19 vastu vaktsineerimine võimalik neile, kes on vähemalt 16-aastased.

Alaealistele peab broneeringu tegema lapsevanem või ametlik hooldaja ning soovitatav on, et teismelist saadaks vaktsineerimisel täiskasvanu. Uue vanuserühma vaktsineerimine toimub samamoodi kui teistel – tuleb broneerida aeg ning minna õigel ajal kohale, kaasas isikut tõendav dokument. Pfizeriga vaktsineerimisel tuleb 6 nädala pärast teha ka teine doos, selle aeg antakse esimese doosi tegemisel.

12-15-aastastele sobivat Pfizerit on tänahommikuse seisuga pakkuda vaktsineerimist läbi viivates raviasutustes Harjumaal, Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Järvamaal, Lääne-Virumaal, Pärnumaal, Raplamaal ja Tartumaal.

Mai lõpus soovitas Euroopa Ravimiameti Inimravimite komitee laiendada Pfizeri vaktsiini näidustust ka lastele vanuses 12–15 eluaastat. Soovitus anti lähtuvalt kliinilise uuringu tulemustest, mis viidi läbi 2200 lapsega. Uuringu vaktsineeritud laste harus ei haigestunud ükski laps COVID-19 haigusesse, vaktsiini mittesaanud laste rühmas oli haigestumusi 16.

12-15-aastaste laste kõige sagedasemad kõrvaltoimed on sarnased, mis esinesid 16-aastastel ja vanematel. Nende hulka kuuluvad valu süstekohas, väsimus, peavalu, lihas- ja liigesevalu, külmavärinad ja palavik, kõhulahtisus. Kõrvaltoimed on tavaliselt kerged või mõõdukad ning paranevad mõne päeva jooksul pärast vaktsineerimist. Häirivate vaktsineerimisjärgsete kõrvaltoimete tekkimisel tuleb ühendust võtta perearsti infotelefoniga 1220.

Jätkuvalt on oodatud vaktsineerima ka kõik teised vanuserühmad. Vabu aegu on saada üle Eesti.

Eestis on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 533 431 inimest, vaktsineerimine on lõpetatud 368 163 inimesel. Täisealistest on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 49,2%.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Registreerin vaktsineerima
Keri üles