Jäta menüü vahele

Tänasest saab läbipõdemise tõendi luua ka tervishoiutöötaja tehtud antigeeni kiirtesti alusel

Tänasest saab Patsiendiportaalis Euroopa Liidu COVID läbipõdemise tõendi luua ka tervishoiutöötaja tehtud antigeeni kiirtesti positiivse tulemuse alusel. Tõendeid saavad tagantjärele luua ka need inimesed, kes on positiivse proovi andnud alates 1. oktoobrist 2021. Seni sai läbipõdemise tõendi ainult positiivse PCR testi alusel.

Antigeeni testi positiivse tulemuse pealt saab läbipõdemise tõendi luua juhul, kui kasutatud test on mõeldud professionaalseks kasutuseks ning testimise viib läbi tervishoiutöötaja, kes edastab vastavad andmed Eesti tervise infosüsteemi.

Lisaks peab kasutatud test olema Euroopa Nõukogu soovituse alusel koostatud COVID-19 antigeeni kiirtestide ühises loetelus. EL COVID tõendit ei saa luua ise poest või apteegist ostetud COVID-19 kiirtesti alusel. 

Positiivse testi alusel loodud läbipõdemise tõend kehtib 6 kuud.

Antigeeni testi tegemine on tasuline teenus. Koroonaviiruse antigeeni kiirtest määrab koroonaviirusele omaste valkude olemasolu proovis. Antigeeni kiirtesti proov võetakse ninaneelust.

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
  • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
  • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
  • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
  • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 6 kuud pärast läbipõdemist või viimast vaktsineerimist.
  • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvad üldiselt kiiresti.
Keri üles