Jäta menüü vahele

Uued ajad COVID-19 vaktsineerimiseks avanevad laupäeval

COVID-19 vaktsineerimise ajad on hetkel digiregistratuuris peaaegu otsas, uus suurem hulk aegu üle Eesti lisatakse laupäeval, 22. mail. Siis saavad ligi 25 000 inimest broneerida aja juunikuu esimeseks või teiseks nädalaks.

COVID-19 vaktsineerimise töörühma juhi Marek Seeri sõnul on huvi COVID-19 vaktsineerimise vastu olnud väga suur. Täna kella 11.30 seisuga oli vabu aegu järel 552, neist suurem osa Ida-Virumaal, veidi oli ka Pärnus ja Lõuna-Eestis. Praegune soovitus on inimestel rahulikult oodata ja vaktsineerimisele aega broneerida taas laupäeval. Tuleb arvestada sellega, et kui esimese doosi saamiseks registreerida endale aeg kodukohast kaugele, siis ka teise doosi saamiseks tuleb sõita samasse vaktsineerimispunkti.

Seni kui püsib suur nõudlus, mis tekitab digiregistratuuri järjekorra ja takistab teiste patsiendiportaali teenuste kasutamist, jätkatakse digiregistratuuri aegade lisamist kord nädalas ja nädalavahetuseti. Vaktsiinitarned edaspidi suurenevad ning mai- ja juunikuu jooksul saavad kõik soovijad esimese doosi vaktsiini kätte.

Lisaks digiregistratuurile saab aegu broneerida ka riigiinfo telefoni 1247 kaudu, mis töötab seitsmel päeval nädalas kell 8.00-20.00. Kõnekeskuse kaudu saab registreerida samadele aegadele, mis avatakse ka digiregistratuuris ja see võimalus on mõeldud eeskätt neile, kel pole erinevatel põhjustel võimalik interneti teel registreeruda. Endale lähima vaktsineerimiskoha ja info registreerimise kohta leiab ka kaardirakenduselt.

Alates sellest nädalast on vaktsineerimine avatud kõigile alates 16. eluaastast. Tänahommikuse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 413 070 inimest, mis on 38,4 protsenti täisealisest elanikkonnast. 

COVID-19 vaktsineerimise eesmärgiks on kaitsta riskirühmi, kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Uudised, COVID-19
Keri üles