Jäta menüü vahele

Uuring: 78 protsenti Eesti inimestest suhtub COVID-19 vastasesse vaktsineerimisse positiivselt

Eesti inimeste huvi vaktsineerimise vastu kasvab jätkuvalt, selgub sotsiaalministeeriumi tellimusel Turu-uuringute AS mai teisel poolel tehtud elanikkonna küsitlusest.

Positiivset suhtumist COVID-19 vastasesse vaktsineerimisse väljendab 78% elanikest, sealjuures 44% on enda sõnul juba vaktsineeritud ja 22% soovib kindlasti vaktsineerida. 19% arvab, et nemad end ilmselt ei vaktsineeriks.

Võrreldes jaanuari algusega, mil positiivset suhtumist vaktsineerimisse väljendas 63% elanikest, on soosiv suhtumine vaktsineerimisse ning vaktsineeritute osakaal pidevalt kasvanud. Vastumeelsus vaktsineerimise suhtes on suurim 25-49-aastaste ning mitte-eestlaste seas, regionaalses võrdluses Kirde-Eestis.

„On positiivne, et huvi vaktsineerimise vastu jätkuvalt kasvab. Tõenäoliselt on kõhklejaid vaktsineerimise poolt otsustama kallutanud ka vaktsineerimise vanusepiiride kaotamine ja vaktsineerimistõendi kasutuselevõtt. Puhkuste aeg läheneb ning inimesed soovivad taas vabamalt ringi liikuda, mida võimaldab vaktsineerimine,“ ütles Turu-uuringute AS uuringujuht Karin Reivart.

Küsitluse tellis Sotsiaalministeerium ja viis läbi Turu-uuringute AS. Uuringu 30. küsitluslaine viidi läbi ajavahemikus 21.-23. mai 2021. 

Uuringute raportid: www.riigikantselei.ee/uuringud

Allikas: Sotsiaalministeerium

Uudised, COVID-19
Registreerin vaktsineerima
Keri üles