Jäta menüü vahele

Välisriiki reisimiseks uuenda enda EL COVID immuniseerimise tõendit

Alates 10. juunist loodud EL COVID immuniseerimistõendid vajavad reisimiseks järk-järgult uuendamist. Samuti ei saa lähtuvalt valitsuse otsusest alates esmaspäevast, 25. oktoobrist siseriiklikult kasutada negatiivse testi tõendit.

Pea meeles:

  • Uus EL COVID immuniseerimise tõend tuleb luua ka lisa- või tõhustusdoosi saamise järel. Kolmanda doosi tõend hakkab kehtima kohe ja kehtib 365 päeva.
  • Kui said oma EL COVID tõendi enne 20. oktoobrit, siis uuenda seda enne välisriiki reisimist.
  • Negatiivse testi tõend kehtib alates 25. oktoobrist vaid välisriiki reisides.
  • Välisriiki reisides kontrolli alati oma tõendi kehtivust sisestades sihtriik ja kuupäev aadressil kontroll.digilugu.ee. Tõendi loomise aega saab kontrollida ka Patsiendiportaalis.

Enne 20. oktoobrit Eestis loodud EL COVID immuniseerimistõendid kehtivad reisimiseks alates loomisest 180 päeva. Seega hakkavad esimesed tõendid tehniliselt kehtivust kaotama alates detsembrist. Välisriiki reisimiseks on EL COVID immuniseerimistõenditel peal tehniline piirang, mis annab kehtivusajaks 180 päeva.

Uuemate tõendite tehnilist kehtivusaega on TEHIK pikendanud. Alates 21. oktoobrist loodud immuniseerimistõendid kehtivad tehniliselt praegu kaks aastat (730 päeva), kuid kuna COVID-19 tingimustes muudavad riigid vastavaid ajalisi piiranguid pidevalt, siis soovitame enne reisi luua Patsiendiportaalis uus tõend. Uue tõendi loomiseks tuleb vana tõend esmalt kustutada. Nii nagu enne reisi tuleb ebameeldivate üllatuste vältimiseks kontrollida oma passi kehtivusaega, võiks kontrollida ka EL COVID tõendi kehtivusaega.

Seoses valitsuse kehtestatud piirangutega ei saa esmaspäevast siseriiklikult meelelahutusasutustes kasutada negatiivse testi tõendit. Piiriületusel kehtivad endiselt ka läbipõdemise ja negatiivse testi tõendid, kuid nende ajalised piirangud sõltuvad sihtriigist. 

EL COVID immuniseerimistõendid kehtivad siseriiklikult endiselt 365 päeva ja läbipõdemistõendid 180 päeva. Neid on vaja uuendada välisriiki reisimiseks. 

Allikas: TEHIK

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
  • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
  • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
  • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
  • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 5 kuud pärast läbipõdemist või viimast vaktsineerimist.
  • Pärast tõhustusdoosi tegemist tuleb luua endale patsiendiportaalis uus COVID-19 tõend!
  • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvad üldiselt kiiresti.
Keri üles