Jäta menüü vahele

Eesti soovib Pfizer/BioNTechilt saada veel 2,6 miljonit vaktsiinidoosi

Valitsus toetas tänasel kabinetinõupidamisel tervise- ja tööminister Tanel Kiige ettepanekut COVID-19 vaktsiini tootja Pfizer/BioNTech uue lepinguga ühinemiseks. Lepingu alusel taotleb Eesti aastani 2024 veel 2,6 miljonit doosi COVID-19 vaktsiini.

Euroopa Komisjoni ja vaktsiinitootja Pfizer/BioNTech vahel sõlmitava uue lepinguga soetatakse Euroopa Liidule 900 miljonit doosi vaktsiini. Leping hõlmab muuhulgas vaktsiinikohendusi kaitseks koroonaviiruse uute võimalike tüvede eest ning laste vaktsineerimiseks sobivaid vaktsiine. Esimesi vaktsiinitarneid lubatakse uue lepingu alusel selle aasta detsembrist, kuid enamik tarneid peaks laekuma järgnevate aastate jooksul.      

Varem Euroopa Komisjoni ja vaktsiinitootja Pfizer/BioNTech vahel sõlmitud põhi- ja lisalepingute raames on Eestil võimalik saada üle 1,2 miljoni doosi COVID-19 vaktsiini, millega saab võimaldada vaktsineerimist enam kui 600 000 inimesele.

Euroopa Liidu ühises vaktsiiniportfellis on kokku seitsme vaktsiinitootja (Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen Pharmaceutica NV, CureVac, Sanofi, Novavax) vaktsiinid. Eesti on seni ühinenud EL COVID-19 vaktsiini ühishankes viie eelostulepinguga: Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Janssen Pharmaceutica NV ja CureVac. Eestil on EL ühisest vaktsiiniportfellist võimalik kokku soetada kuni 4 761 894 doosi vaktsiini 2 530 948 inimese jaoks.

Eestis on tänahommikuse seisuga tehtud enam kui 550 000 vaktsineerimist, sh on vähemalt ühe vaktsiinidoosiga vaktsineeritud 385 293 inimest ja 168 523 inimesel on vaktsineerimiskuur lõpetatud. Täiskasvanute hõlmatus COVID-19 vaktsineerimisega on Eestis praeguseks üle 36%.

Allikas: Sotsiaalministeerium

Keri üles