Jäta menüü vahele

Vaktsineerimine koolides

Noorte- ja haridusvaldkonna vaktsineerimine on vajalik haridussüsteemi avatuna hoidmiseks. Eesmärk on oktoobri lõpuks ühe doosiga vaktsineerida vähemalt 70% 16–17-aastastest noortest ja 90% haridus- ja noortevaldkonna töötajatest.

Üldharidus- ja kutsekoolides korraldavad alates õppeaasta algusest vaktsineerimist kooliõed, kes saavad õiguse lisaks õpilastele vaktsineerida personali ja vajadusel ka teisi kogukonnaliikmeid. Kooliõel on võimalik korraldada vaktsineerimine ise koolis kohapeal, kaasata tervishoiuteenuse osutaja või korraldada vaktsineeritavate jõudmine piirkondlikku vaktsineerimiskeskusse. 

Ülikoolides ja rakenduskõrgkoolides
korraldavad vaktsineerimist õppeasutused koostöös tervishoiuteenuse osutajaga. 

Täpsem info on kättesaadav õppeasutustes.

  • Olles täielikult vaktsineeritud, ei pea jääma lähikontaktsena karantiini. Seega on vaktsineeritutel paremad võimalused nii õppetöös osalemiseks kui ka vaba aja veetmiseks.
  • Eestis saavad ennast vaktsineerida kõik alates 12. eluaastast.
  • Alaealist vaktsineeritakse koolis ainult vanema või eestkostja nõusolekul.
  • Juhul kui vanem või eestkostja ei anna alaealisele vaktsineerimiseks nõusolekut, aga laps vaktsineerimist siiski soovib, võib kooliõde soovitada lapsele perearstiga konsulteerimist.

Lisainfo

Augustis ja septembris toimusid paljudes koolides vaktsineerimispäevad, kus lisaks õpilastele ja koolitöötajatele said end vaktsineerida ka kogukonnaliikmed. Kuna nüüdsest korraldavad nii koolipere kui ka  vajadusel kogukonnaliikmete vaktsineerimisi kooliõed, siis suuremaid vaktsineerimispäevi on harvem.

VAKTSINEERIMINE KOOLIDES

MAAKOND AEG KOOL LISAINFO
Pärnumaa 25.09.2021
kl 10-12
Koidula Gümnaasium (Metsa 21, Pärnu) Vaktsineeritavad: õpilased, koolitöötajad, kogukonnaliikmed
Vaktsiin: Pfizer BioNTech

Viimati uuendatud: 19. september 2021, 09:00

Registreerin vaktsineerima
Keri üles