Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Accessibility
Vaccinating children

The body of each child is protected by their immune system. It is in our power to strengthen this system even more, taking into account the characteristics of a child’s immune system.

Read more
Vaccination of adults

An average adult is exposed to thousands of pathogens daily. The immune system, which works continuously and imperceptibly, protects the body from those pathogens.

Read more
Vaccination

Here you can find vaccination points.

Read more

Gripiblogi, 14. nädal: lisandus 1237 A-gripiviiruse juhtu

14. Apr 2022

Gripiblogi, 14. nädal: lisandus 1237 A-gripiviiruse juhtu

14. nädalal (4.-10. aprill) pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 4491 inimest, mida on 22% vähem, kui sellest eelneval nädalal. Pöördujatest 31% moodustasid lapsed.

 

Gripi positiivsete testide osakaal on jätkuvalt kasvutrendis, kahel järjestikusel nädalal on haigestumine kahekordistanud. Laboratoorselt kinnitati  14. nädalal 1237 A-gripiviirust.

 

Gripiviirust registreeriti 66% rohkem kui eelmisel nädalal ning nakatunutest 49% moodustavad lapsed. Gripiviirusesse haigestumine on juba neljandat nädalat kasvutrendis.

 

Gripi tõttu hospitaliseerimiste arv suurenes 11% võrra. Suurenes hospitaliseerimist vajanud vanemaealiste inimeste arv, moodustades 36% kõikidest hospitaliseerimist vajanud patsientidest. Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse andmetel vajas eelmisel nädalal seoses gripiviirusega haiglaravi 17 patsienti. Hooaja algusest on hospitaliseeritud raske gripi või gripiga seotud pneumoonia tõttu 173 patsienti.

 

Käesoleva hooaja jooksul on gripist tingitud tüsistuste tõttu surnud kolm inimest, vanuses üle 70-aasta ning tõsiste kaasuvate haigustega. Keegi ei olnud gripi vastu vaktsineeritud.

 

Kokku on hooaja algusest laboratoorselt kinnitatud 8395 gripijuhtumit.  Terviseameti andmetel ringleb Eestis A-gripiviiruse alatüüp (H3).

 

Haigestumine Euroopas

Haigestumus kasvab ka mujal Euroopa liikmesriikides, peamiselt Euroopa lääne- ja keskosas. Haigestumus on kõrgem Hollandis, Luksemburgis, Norras, Prantsusmaal, Sloveenias, Itaalias, Ungaris, Poolas, Serbias, Belgias ja Hispaanias. Registreeritud on nii A- kui ja B-gripiviiruseid. Gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa regioonis ringlemas peamiselt A(H3) gripiviirused.

 

Statistika leiab Terviseameti kodulehelt.