Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

Riik alustas COVID-19 vaktsineerimise ja ohutu käitumise kampaaniat

16. Märts 2021

Vaktsineeri end COVID-19 vastu

Sotsiaalministeerium ja Terviseamet käivitasid sotsiaalkampaania “Kohe julgem!”, mis kutsub Eesti inimesi end esimesel võimalusel COVID-19 vastu vaktsineerima. Lisaks tuletatakse meelde, et viiruse leviku kontrolli alla saamiseni tuleb järgida kõiki reegleid ja piiranguid.

 

“Vaktsineerimisest tekkiv kaitse aitab meil ühiskonnana kaua oodatud tavapärase elu juurde naasta,” ütles Terviseameti peadirektor Üllar Lanno. “Eestis on COVID-19 haiguse vastu vähemalt ühe vaktsiinidoosiga vaktsineeritud juba üle 100 000 inimese ja see arv suureneb iga päevaga. Praegu on esmatähtis, et jõuaksime kiires tempos ära vaktsineerida kõik need inimesed, kes on COVID-19 haiguse suhtes kõige haavatavamad. Siit edasi, hiliskevadise vaktsiinikoguste suurenemisega avaneb vaktsineerimise võimalus ka kõigile teistele soovijatele, sest vaktsiine on tellitud iga inimese jaoks. On oluline, et igaüks meist vaktsineerimise võimalust kasutaks.“

 

Lanno lisas, et suur osa eesliinitöötajatest on juba vaktsineeritud ja see on aidanud meditsiini-ning hoolekandetöötajate hulgas nakatumist märgatavalt vähendada. “Samal ajal tuletame meelde, et Eestis on praegu viiruse leviku kõrghetk ning tervishoiusüsteem töötab viimase piiri peal,” ütles Lanno. “Et haiglad suudaksid abistada COVID-19 haigete kõrval ka teisi patsiente, peame viiruse levikut piirama igapäevaste füüsiliste kontaktide vähendamise, teineteisega vesteldes distantsi hoidmise, maski kandmise ja hügieenireeglite järgmisega. Samuti tuleb ära jätta kõik kogunemised.”

 

Kampaanias “Kohe julgem!” astuvad üles vaktsineeritud arstid, päästjad, õpetajad, politseinikud ja teised eesliinitöötajad ning riskirühmadesse kuuluvad inimesed. Kampaania toimub eesti ja vene keeles.

 

Kampaaniamaterjalide näidised leiab SIIT.

 

Veebruari lõpus Turu-uuringute tehtud elanikkonnaküsitluse järgi püsib vaktsineerida soovivate Eesti elanike osakaal endiselt kõrge ning on veelgi suurenenud ohutunnetuse kasvades. Ligi 70% vastanutest soovivad end vaktsineerida või on juba vaktsineeritud. Veebruari alguses oli nende inimeste osakaal 65%. 

 

Veebruari lõpus kasvas järsult inimeste hulk, kes soovivad koroonavastaste meetmete karmistamist ning suurenes arusaam olukorra kriitilisusest.