Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi
Unustatud nakkushaiguste rändnäitus

Ajalooline ja hariv näitus “Jälle need nakkushaigused! Sajandi jagu haiguspuhanguid ja ravi” annab põhjaliku ülevaate 20. sajandi tõsisematest nakkushaigustest, nende levikust ning tervishoiusüsteemi arengust. Näitus annab võimaluse tutvuda ajalooliste plakatite, fotode ja meditsiinivahenditega, mis aitavad mõista, kuidas ühiskond on läbi aegade nakkushaigustega võidelnud.

Loe edasi

Nädala jooksul lisandus 140 gripi ja 1445 COVID-19 juhtu

27. aprill 2023

Nädala jooksul lisandus 140 gripi ja 1445 COVID-19 juhtu

16. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 2785 inimest, 37,5% nendest olid lapsed. Ägedate respiratoorsete viirushaiguste üldine haigestumus vähenes 13% võrra.

 

Grippi haigestumus vähenes eelmise nädalaga võrreldes 31% võrra. Grippi haigestunutest ca 60% olid kuni 15aastased lapsed. Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste valimipõhise uuringu alusel saab haigestumise intensiivsust hinnata madalaks, gripi ja SARS-CoV-2 viiruste levikut laialdaseks.

 

Grippi haigestumuse intensiivsust saab hinnata veel mõõdukaks, kuid haigestumine on langustrendis, viiruse levik on aeglustanud, kuid gripiviirusega seotud haigusjuhte registreeritakse veel üle Eesti. Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel vajas viimastel nädalatel gripi tõttu haiglaravi 13 patsienti (eelmisel nädalal 26). Gripi tõttu hospitaliseeritute arv on langustrendis. Hooaja algusest on kokku gripi tõttu hospitaliseeritud 1260 inimest. Neist 68,4% on inimesed vanuses 50 ja enam, lapsed vanuses 0–4 aastat moodustavad 16,2%.

 

Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri lõplikult valideeritud andmetel on sel hooajal gripi tõttu surnud 61 inimest vanuses 9–97 aastat.

 

Nädala jooksul kinnitati 1445 COVID-19 juhtu. Registreeritud haigusjuhtude üldarv vähenes eelmise nädalaga võrreldes 16% võrra. 16. nädalal on vähenenud haigestumus peaaegu kõikides vanusrühmades, välja arvatud vanusrühmad 25-29 ja 70-79. Nendes vanusrühmades kasvas haigestumus vastavalt 16% ja 10% võrra.

 

16. nädalal hospitaliseeriti 143 koroonaviirusega nakatunud inimest (eelmisel nädala 112). Sümptomaatilise COVID-19 tõttu hospitaliseeriti 56 patsienti ehk 39% kõigist hospitaliseeritutest. Seisuga 24.04.2023 viibis haiglaravil 144 COVID-19 patsienti (eelmisel nädalal 155), neist intensiivravil 5 patsienti, kellest omakorda juhitaval hingamisel 1 patsient. Suri 15 inimest, kelle keskmine vanus oli 84,8 aastat, neist COVID-19 oli peamine hospitaliseerimise põhjus vaid viiel inimesel. Kõikidel olid erinevad kaasuvad haigused/seisundid.

 

Kuivõrd Terviseamet on tuvastanud palju suhteliselt kergeid ja asümptomaatilisi COVID-19 vorme, siis levib viirus edasi suure tõenäosusega varjatult, lainetena ning oluliste tõusude või langusteta.

 

Terviseamet tuletab meelde, et positiivse COVID-19 testi korral tuleb ühendust võtta oma perearsti või perearsti nõuandeliiniga 1220. Haigustunnuste ilmnemisel palutakse mitte minna haigla erakorralise meditsiini osakonda ega perearsti vastuvõtule, vaid esmalt küsida ravisoovitused ning juhised telefoni teel. Soovituslik isolatsioon lõppeb, kui COVID-19 iseloomulike sümptomite algusest on möödunud vähemalt viis päeva ja viimase ööpäeva jooksul pole olnud palavikku (palavikualandajaid kasutamata) ja muud sümptomid on taandumas.