Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

Nädala jooksul lisandus 356 gripiviiruse ja 1204 COVID-19 juhtu

23. Veebr 2023

Nädala jooksul lisandus 356 gripiviiruse ja 1204 COVID-19 juhtu

7. nädalal haigestus ägedatesse respiratoorsetesse nakkustesse 3163 inimest, 40,1% nendest olid lapsed. Kokku registreeriti 356 gripi haigusjuhtu, COVID-19 juhtumeid lisandus 1204.
 

Ägedate ülemiste hingamisteede respiratoorsete nakkuste valimipõhise uuringu kaudu (sentinel-seire) registreeritud andmete põhjal saab haigestumuse intensiivsust hinnata keskmiseks, gripi ja SARS-CoV-2 viiruste levikut laialdaseks.  65,9% proovidest osutusid positiivseks gripilaadsete viiruste suhtes: A-gripi viiruse osakaal moodustab 14,6%, B-gripi ja inimese metapneumoviiruse (hMPV) osakaal moodustab võrdselt 7,3%, RSV osakaal 14,6%, rinoviiruse osakaal 12,2% ning SARS-CoV-2 osakaal 4,9% kõikidest uuritud sentinel-proovidest.
 

COVID-19 haigestumine püsib stabiilsena, grippi haigestumine on väikese kasvutrendiga. Laboratoorselt kinnitati 180 gripiviirust, neist 83 olid A- ja 97 B-gripiviirused. Täpsemalt määratleti 12 A-gripiviirust ja 14 B-gripiviirust, nendest kuus olid A-gripiviiruse alatüübid A(H1N1)pdm ja kuus A (H3). Hetkel ringlevad Eestis üheaegselt kolm viiruse alatüüpi: A-gripiviirus alatüüp A(H1N1), B-gripiviirus alatüüp Victoria ning A-gripiviirus alatüüp H3N2.
 

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) esialgsetel andmetel vajas 7. nädalal gripi tõttu haiglaravil 31 patsienti. TEHIK-u täpsustatud andmetel hospitaliseeriti viimase kahe nädala jooksul 68 inimest. Hooaja algusest on kokku gripi tõttu hospitaliseeritud 1091 inimest. Hospitaliseerimiste vajadus kasvas laste ja tööealiste inimeste seas. Suure tõenäosusega on see seotud kaas-domineeriva viiruse alatüübiga A(H1N1)pdm 2009.
 

Terviseametile teadaolevatel andmetel vajas gripi tõttu intensiivravi 42 inimest vanuses 13-91 eluaastat. Üks inimene oli eelnevalt terve, kõik teised kuulusid riskirühmadesse. Sel hooajal on gripi tõttu surnud 16 inimest vanuses 13-91 eluaastat.
 

Nädala jooksul kinnitati 1204 COVID-19 haigusjuhtu. Haigestumus on suurenenud täiskasvanute ja eakate hulgas. Teisipäevahommikuse seisuga oli haiglas 121 COVID-19 patsienti, kellest 43 vajasid haiglaravi sümptomaatilise COVID-19 tõttu. Nädala jooksul suri kaheksa inimest vanuses 71-92, kõigil olid rasked kaasuvad haigused. 
 

Sekveneerimise andmetel on omikron-tüve osakaal 100%. Omikroni BA.5 alamvariandid koos oma järglastega moodustavad 62,5% kõikidest sekveneeritud proovidest.  BA.2 ja selle järglaste XBB rekombinandid moodustavad võrdselt 18,75%.
 

Tervisekassa erakorralise otsuse alusel saavad alates 6. veebruarist kõik inimesed end gripi vastu tasuta vaktsineerida, kuniks vaktsiini jätkub. Vaktsineerimist peaksid kindlasti kaaluma riskirühma inimesed ja nendega kokkupuutuvad inimesed.
 

Immunoprofülaktika ekspertkomisjon soovitab kolmanda tõhustusdoosiga vaktsineerimist kõigile üle 80-aastastele ja selleks on soovituslik kasutada omikroni alamtüvede BA.4-5 vastu kohandatud vaktsiini. Sama vaktsiiniga revaktsineerimise soovituse said ka üle 18-aastased COVID-19 riskirühma kuuluvad inimesed, kui seda peab arst vajalikuks.