Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi

Nädalavahetusel jätkub COVID-19 vastane vaktsineerimine

12. Märts 2021

vaktsineerimine

Nädalavahetusel on oodatud üle Eesti erinevatesse haiglatesse ja perearstide juurde COVID-19 haiguse vastu vaktsineerima 65aastased ja vanemad inimesed.

 

Nädalavahetusel oli digiregistratuuri kaudu saadaval üle 6000 vaktsineerimisaja.

Haigekassa juhatuse esimees Rain Laane ütles, et 65aastased ja vanemad inimesed on digiregistratuuri kasutusel olnud väga edukad. „Tallinnas ja Tartus ei ole hetkel ühtegi vaba aega, Ida-Viru keskhaiglas, Narva haiglas ja Pärnu haiglas on veel võimalus selles vanuses inimestel end registreerida, samuti on mõned vabad ajad Kuressaare ja Rakvere haiglas.“ 

 

„Euroopa Ravimiamet hindab liikmesriikidest teatatud trombijuhtude seost vaktsiiniga ja kuigi vaktsiini ohuhinnang tänastel andmetel ei ole muutunud, siis ettevaatusabinõuna soovitab Ravimiamet arstidel kaaluda AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimise edasi lükkamist tromboosi riskifaktoritega inimestel, seniks kuni ohusignaali hindamine on lõppenud. Veenitromboosi riski võib suurendada varasem veenitromboos, pikaajaline liikumatus (nt voodirežiim üle 3 ööpäeva), suur kirurgiline lõikus või trauma viimase 4 nädala jooksul, aktiivses faasis pahaloomuline kasvaja või muu haigus, mille puhul arst on hoiatanud veenitromboosi riski eest, veenitromboos veresugulastel, östrogeenravi," ütles Ravimiameti ohutusjärelevalvebüroo juhataja Maia Uusküla.

 

Kui vaktsineeritav kasutab kombineeritud suukaudseid rasestumisvastaseid vahendeid ja tal ei ole teisi riskifaktoreid, siis on võimalik lisanduv tromboosirisk eeldatavasti väike.

 

Inimesed, kes Ravimiameti soovitustest lähtuvalt tahaksid oma terviseseisundi üle arstiga nõu pidada, palume helistada üleriigilisele perearsti nõuandeliinile telefonil 1220. Nõuandeliin võtab kõnesid vastu ööpäevaringselt.  

 

Allikas: Eesti Haigekassa