Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Vaegnägijatele
Laste vaktsineerimine

Iga lapse organismi kaitseb immuunsüsteem. Meie võimuses on seda süsteemi tema eripärasid arvestades tugevamaks muuta. Lapsena saadud vaktsiinide toel suudab keha edaspidi edukalt võidelda haigusetekitajatega ning ennast iseseisvalt kaitsta.

Loe edasi
Täiskasvanutele

Täiskasvanu puutub iga päev kokku tuhandete haigusetekitajatega. Nende eest pakub kaitset immuunsüsteem, mis töötab pidevalt ja märkamatult. Vaktsineerimine aitab organismil ohte ära tunda ja neile vastu astuda.

Loe edasi
Lähen vaktsineerima

Teadus ja tehnoloogia on andnud meie käsutusse mõjusa vahendi võitlemaks nakkushaigustega.

Vahendi, mis tagab tervise täna ja aastateks ette. Vaktsineerimisega kaitseb inimene nii enda, lähedaste kui ka paljude teiste tervist. Mida vähem on haigustel kandepinda, seda tagasihoidlikum on nende levik.

Siit leiad info vaktsineerimispunktide kohta.

Loe edasi
Unustatud nakkushaiguste rändnäitus

Ajalooline ja hariv näitus “Jälle need nakkushaigused! Sajandi jagu haiguspuhanguid ja ravi” annab põhjaliku ülevaate 20. sajandi tõsisematest nakkushaigustest, nende levikust ning tervishoiusüsteemi arengust. Näitus annab võimaluse tutvuda ajalooliste plakatite, fotode ja meditsiinivahenditega, mis aitavad mõista, kuidas ühiskond on läbi aegade nakkushaigustega võidelnud.

Loe edasi

Taasalustamine

Taasalustamine

ArstNii teadmata kui hästi dokumenteeritud vaktsineerimisminevikuga täiskasvanutel tasub pöörduda järgmiste vajalike kaitsesüstide kindlaks määramiseks oma perearsti poole.

 

Täiskasvanu vajadus kaitsesüstide järgi sõltub järgnevast:

  • milliseid vaktsiine on juba tehtud;
  • millised on tööga seotud riskid (milliste haigustekitajatega ameti tõttu kokku puututakse);
  • Eesti ja naaberriikide epidemioloogilisest olukorrast;
  • kuhu plaanitakse lähiajal reisida ja kui pikalt seal viibida.

Juhul, kui vaktsineerimisteekond on mingil põhjusel pooleli jäänud, tasub meeles pidada, et juba esimene kaitsesüst pani immuunsüsteemi tööle. Selle toel kujunes immuunmälu, mis võib küll nõrgeneda, kuid ei kustu. Iga järgnev kaitsesüst aitab immuunmälul taastuda ning parandada organismi loomulikku kaitsevõimet. Seega ei ole vaja vaktsineerimiskuuri alustada otsast peale või manustada lisaannuseid, vaid lihtsalt jätkata poolelijäänud kohast.