Jäta menüü vahele

Uudised ja blogi

Värskeimad uudised

Uuemad blogipostitused

Varasemad uudised ja postitused

  · Blogi

  Koroonapandeemia on eriti raskelt mõjunud eakatele, kuid seltskond tublisid Tartu pensionäre on suutnud pandeemiast läbi tulla ilma raskete haigusjuhtumite ja kolleteta. Tartu Linna Pensionäride Ühendus Kodukotus on heaks näiteks, kuidas haigusega hakkama saada.

  · Blogi

  Sel aastal läheme suvele vastu COVID piiranguteta ja lootusega, et koroonalaine taandub. Paraku aga satuvad haiglatesse jätkuvalt peamiselt vaktsineerimata eakad ning palatites valitseb kurbus. Eesti arstid selgitavad, milliste hirmude ja müütide tõttu pole paljud inimesed end siiani vaktsineerinud.

  · Uudised

  Sotsiaalministeeriumi ja Haigekassa koostöös saadetakse sel nädalal vaktsineerimata üle 60-aastastele inimestele 15 000 vaktsineerimise vajalikkust selgitavat kirja.

  · Uudised

  Alates maist käivitub Eestis vaktsiinikindlustus ning vaktsineerimise tõttu rasket tervisekahju saanud inimestel tekib võimalus taotleda hüvitist. Vaktsiinikindlustuse loomise eesmärk on toetada tervisekahju saanud inimesi ning tõsta seeläbi ka inimeste usaldust vaktsineerimise vastu.

  · Uudised

  25.–29. aprillil tähistatakse Tartu Ülikooli kliinikumis ülemaailmset immuniseerimisnädalat ning sel aastal on fookuses täiskasvanute vaktsineerimise vajadus. Immuniseerimisnädala raames oodatakse täiskasvanuid vaktsineerima lisaks gripile ja COVID-19 vaktsiinile ka puukentsefaliidi, leetrite ja difteeria-teetanuse vaktsiiniga.

  · Uudised

  Mitmed uuringud näitavad, et pärast vaktsineerimist või läbipõdemist tekkiv rakuimmuunsus püsib üldjuhul paremini kui antikehade hulk. Mida vanem on inimene, seda nõrgem rakuimmuunsus vaktsineerimisest tekib, mistõttu on eakate jaoks eriti oluline ära teha ka tõhustusdoos, selgitas Tartu ülikooli molekulaarimmunoloogia professor ja teadusnõukoja liige Pärt Peterson.

Mida peaks teadma vaktsineerimise kohta?

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele – ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
 • Vaktsineerimine on vabatahtlik.
 • COVID-19 vastu saavad vaktsineerida kõik Eesti elanikud alates 5. eluaastast.
 • Tõhustusdoosi saad teha siis, kui sinu esmasest vaktsineerimiskuurist on möödas 3 kuud Pfizeri, Moderna ja AstraZeneca vaktsiinide puhul ning 2 kuud Jansseni vaktsiini puhul. 
 • Koroonaviiruse läbipõdenuil soovitatakse tõhustusdoos teha 5 kuud pärast läbipõdemist või viimast vaktsineerimist.
 • Pärast tõhustusdoosi tegemist tuleb luua endale patsiendiportaalis uus COVID-19 tõend!
 • Võrreldes COVID-19 põdemisega on vaktsineerimine ohutu ja kõrvalnähud mööduvad üldiselt kiiresti.
Keri üles